Poznaj

Zastosowanie ozonu

Usługę ozonowania wykonujemy na terenie Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Ozonowanie

Budynków mieszkalnych

Likwidujemy niechciane zapachy powstałe w mieszkaniach i domach takie jak: odór dymu papierosowego, zapach wilgoci, stęchlizny, zapachy odzwierzęce, zapach potu, moczu, kału oraz inne organiczne i nieorganiczne uciążliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zabieg ozonowania neutralizuje zapach nie tylko z powietrza, ale również z powierzchni do których uciążliwy odór wniknął.

Ozon poradzi sobie także z odorem po powodzi, pożarze, czy po zwłokach ludzkich. W kuchni likwiduje zapach przypalonych potraw. Likwidacja insektów: owady latające (muchy, komary, osy, szerszenie, mole i inne), owady biegające (pająki, prusaki, pluskwy, wszy, roztocza, mole, mrówki), owady pełzające (rybiki cukrowe itp.) Coraz więcej nas jest alergikami. Alergeny występują w powietrzu, na meblach, ubraniach, zwierzętach. 

Już ponad 300 tysięcy osób w Polsce jest uczulonych na kurz domowy, w którym znajdują się roztocza kurzu. Dodatkowo roztocza ludzkie, sierść psa, czy dostające się zza okna pyłki drzew i innych roślin – to alergeny, które skutecznie uniemożliwiają prowadzenie komfortowego trybu życia. Także w tym przypadku ozonowanie potrafi przynieść rewelacyjne efekty. Ozon (O3) skutecznie dezynfekuje powietrze z alergenów, dając czyste i świeże powietrze.

Budownictwo i remonty pomieszczeń

Ozonowaniu można poddać mieszkanie po remoncie celem usunięcia zapachu farb i innych zapachów chemii budowlanej. To elementy ważne w pokojach dzieci, osób starszych i alergików. Skuteczność ozonu w tym zakresie sięga 100 %.

Ozonowanie pokoi hotelowych dezynfekuje powietrze oraz ich wyposażenie ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Dodatkowym atutem dla komfortu gości będzie pozbycie się nieprzyjemnych zapachów.

Hotele

Ozonowanie

Samochodów

Ozonowanie pojazdów (autobusy, tramwaje, taksówki, i inne) usuwa całkowicie zapachy z wnętrza jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Ozonowanie

Lokali gastronomicznych

Także zapachy powstałe w gastronomii (sale restauracyjne oraz kuchnie), np. przypalone potrawy, zapach spalonego tłuszczu usuwamy ozonem. Powietrze po ozonowaniu pachnie przyjemnie. Oczywiście podczas procesu ozonowania sterylizowane jest powietrze w pomieszczeniu jak również wszystkie przedmioty w nim znajdujące się, a więc ściany, podłogi, wykładziny, meble, itp. 

Miejsca gdzie występują intensywne zapachy kuchenne powinny być poddawane okresowym zabiegom ozonowania w celu likwidacji nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji powierzchni oraz usuwania insektów i gryzoni.

Żłobki, przedszkola, szkoły

Miejsca te stanowią specyficzny rodzaj obiektów użyteczności publicznej, w których higiena musi być na pierwszym miejscu. Obecność bakterii, wirusów, patogenów, alergenów, grzybów itp. skutkuje zwiększoną zachorowalnością i absencją wśród dzieci jak również personelu placówki. Ponadto wzrasta również ryzyko występowania reakcji alergicznych u dzieci zarówno ze zdiagnozowaną alergią ale również u dzieci zdrowych.

Te miejsca o specyficznych wymaganiach sterylnych. Powietrze i powierzchnie muszą być nieskazitelnie czyste i dlatego właśnie często poddaje się je procesowi ozonowania. W ten sposób możemy zapobiegać infekcjom lub zakażeniom.

Gabinety lekarskie, stomatologiczne

Ozonowanie

Biura

Systematyczne ozonowanie biur w obecnych czasach powinno być standardem. Miejsca open-space to przestrzenie gdzie nagromadzona jest spora ilość osób, a także przedmioty wykorzystywane są wspólnie przez wielu pracowników (komputery, telefony, drukarki) – stanowi to idealne siedlisko dla bakterii i wirusów. Pomieszczeniami, które wymagają regularnego odkażania (zalecane kompleksowe ozonowanie) są także kuchnie, stołówki oraz sale konferencyjne. 

Istnieją dowody naukowe, że regularna dezynfekcja biur pozwala w istotny sposób ograniczyć absencję chorobową pracowników, co przekłada się na wymierne oszczędności. Ponadto ludzie przebywający w higienicznych warunkach i oddychający czystym powietrzem są nie tylko zdrowsi, ale także odznaczają się lepszym samopoczuciem oraz wydajniej wykonują powierzone im obowiązki.

Skontaktuj się z nami

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, dlatego zachęcamy państwa do kontaktu.
Chcesz skorzystać z naszych usług?